Firmowa poczta w Google Suite – czy warto?

Google Suite to w dużym skrócie pakiet premium, który zawiera m.in. firmową skrzynkę e-mail w Twojej domenie. Ale nie tylko…

Firmowa poczta e-mail może stanowić problem. Na początku działania naszej firmy decydujemy się zazwyczaj na skrzynki e-mail u znanych operatorów takich jak gmail, interia, wp. Największym problemem wtedy jest otrzymywanie masy maili o treści reklamowej. Kolejnym problemem może być brak domeny w adresie e-mail.

Naturalnym kolejnym krokiem jest założenie skrzynki e-mail u operatora hostingu. Pamiętajmy jednak, że bardzo ciężko pracuje się na takich skrzynkach – operują one na protokołach pop3 lub imap. W przypadku tego pierwszego błędna konfiguracja maila może doprowadzić nas do trzymania wiadomości tylko w jednym miejscu.

Niejednokrotnie skrzynki e-mail u dostawców hostingu mają słabe zabezpieczenia antyspamowe czy utrudnioną pracę na kalendarzu.

Warto jednak przemyśleć poniesienie pewnych kosztów na początku i zainwestowanie w pakiet premium od Google a mianowicie Google Suite. Koszt to dosłownie kilka euro miesięcznie ale dostajemy nie tylko dostęp do skrzynki e-mail w domenie swojej firmy ale i dodatkowych usług.

Na rynku występują również skrzynki premium od Microsoft (Exchange) jednak naszym klientom rekomendujemy zakup usługi od Google. Dodatkowo naszym klientom zapewniamy pomoc w przeniesieniu obecnej poczty oraz konfigurację domeny.

Istnieją trzy pakiety ( https://gsuite.google.pl/intl/pl/pricing.html ) – pakiet basic na start wystarczy bez problemów (chyba, że zależy Państwu na większym dysku Google Drive).

W pakiecie Basic otrzymamy m.in.:

  • Firmowe konto e-mail (w swojej domenie np. [email protected])
  • Udostępniony kalendarz który w pełni synchronizuje się np. z Twoim telefonem komórkowym
  • Dysk 30GB w Google Drive
  • Dokumenty, arkusze i prezentacje

Podsumowanie

Warto od razu zainwestować i skonfigurować swoją skrzynkę w Google Suite. Otrzymujemy komfort pracy na laptopie, telefonie komórkowym w każdym miejscu na świecie. Bezawaryjna skrzynka e-mail która ma świetne zabezpieczenia antyspamowe, regularne kopie bezpieczeństwa na której może bez problemu pracować kilka osób w jednym momencie.

Przepraszam, czy mogę na słówko?

Staramy się dostarczać jak najlepszy content i zależy nam aby informować Cię o kolejnych ciekawych materiałach. Polub nasz fanpage @adrstudiopl aby być na bieżąco z aktualnymi trendami: